W ubiegłą niedzielę podczas włóczenia się po Krakowie pogoda była wyśmienita. Poniższe fotografie całkowicie oddają klimat leniwej, ciepłej niedzieli.
Powyżej - widok na most J. Piłsudskiego łączący dzielnicę Kazimierz z Podgórzem. Konstrukcja mostu - stalowa, przepięknie nitowana. Most przeszedł gruntowny remont. Oddano go do pełnego użytku na początku tego roku, oprócz wymiany instalacji energetycznych itp., wymieniono nitowanie tam gdzie to było konieczne i wykonano wiele innych prac. Most został pomalowany na niebieski kolor, założono również iluminację podkreślającą jego piękno.
Widok na Wisłę i hotel "Forum".
Widok na dzielnicę Kazimierz. Poniżej zdjęcie z trasy.
Jeszcze kilka słów o wczorajszym French Open w grze pojedynczej kobiet. Wspaniałe wieści z Paryża - Iga Świątek wygrała Wielki Szlem na kortach Rolanda Garrosa w Paryżu. Ta młoda, 19-letnia dziewczyna pokazała talent, radość z gry, inteligencję, finezję i sportową ambicję. Dreszcz emocji był ogromny , jak i wielka radość po wygranej po raz pierwszy w historii przez reprezentanta Polski Wielkiego Szlema w singlu. Po meczu z Sofią Kenin wygranym w setach 6:4, 6:1 , trwającym 84 minuty, po nieprzegranym ani jednym secie w całym turnieju i stracie tylko 28 gemów Iga podniosła puchar Frech Open jako mistrzyni. Dorównała tym samym Monice Seles, która również jako 19-latka wygrała French Open w 1992r. Wielkie gratulacje dla niej za osiągnięcie jednego z pierwszych wielkich sukcesów, na pewno będzie ich więcej, co do tego nie ma wątpliwości. Wytrwała praca i umiejętności przynoszą efekty.